Marko Blažo – TICHO A POKOJ

Katalóg TICHO A POKOJ je vydaný pri príležitosti monografickej výstavy tvorby jedného z najvýznamnejších výtvarníkov mladšej strednej generácie, Marka Blaža.

Marko Blažo – TICHO A POKOJ

autorka: Barbora Geržová

 

Katalóg TICHO A POKOJ je vydaný pri príležitosti monografickej výstavy tvorby jedného z najvýznamnejších výtvarníkov mladšej strednej generácie, Marka Blaža. Koncepcia výstavy, ktorá sa konala v Reprezentačných sálach Nitrianskej galérie (9. 5. 2013 – 23. 6. 2013), je postavená na výbere reprezentatívnych diel, predovšetkým digitálnej tlače a maľby, ktoré boli vytvorené v posledných desiatich rokov. Marko Blažo vstúpil na výtvarnú scénu v 2. polovici 90. rokov 20. storočia s autorsky vyprofilovaným umeleckým programom realizovaným prostredníctvom širokého spektra médií od kresby, grafiky, digitálnej tlače, fotografie cez maľbu až k objektom a inštaláciám. Blažova tvorba založená na špecifickej autorskej ikonografii, často plná vtipných a hravých kontextuálnych čítaní získala viaceré prestížne ocenenia doma i v zahraničí.

Plnofarebný dvojjazyčný (slovensko-anglický) katalóg obsahuje 84 strán so vstupným kurátorským textom a rozhovorom s autorom Markom Blažom. Súčasťou katalógu sú reprodukcie všetkých vystavených diel ako aj autorova biografia.

Cena: 2,50- €
Vydala: Nitrianska galéria 2013, ISBN 978-80-85746-60-0