https://www.nitrianskagaleria.sk/

Technické informácie

Kapacita koncertnej sály spolu s miestami na historickom balkóne je max 300 miest.Variabilné sedenie na prízemí ponúka 224 miest a pevné sedenie 84 miest na balkóne. Kapacitu sály určuje využitie javiska.

Rozloha sály: 266,2 m2
Rozloha balkóna: 70,19 m2

V priestoroch koncertnej sály sa nachádza:
salónik s rozlohou 56 m2. Zo salónika je prechod na terasu s rozlohou 69 m2Sála disponuje unikátnou akustikou a klavírnym krídlom svetovej kvality pod značkou Steinway & Sons. Do priestorov koncertnej sály sa prechádza cez nádvorie a vstupné foyer, ktoré sú využívané na posedenie, koncerty alebo občerstvenie.


Pôdorys a sedenie:
Pôdorys a sedenie – Koncertná sála Župného domu v Nitre (pdf / 81kB)
– – > (pre stiahnutie súboru do vášho počítača kliknite na obrázok)

Akustické vlasnosti
:
Akustické vlastnosti – Koncertná sála Župného domu v Nitre (pdf / 450 kB)
– – > (pre stiahnutie súboru do vášho počítača kliknite na obrázok)


Informácie pre ZŤP:
Prístup do objektu koncertnej sály pre staršie osoby a ZŤP Priestory koncertnej sály umožňujú bezproblémový pohyb ľuďom s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie. V interiéri a exteriéri koncertnej sály sa nenachádzajú žiadne výrazné prekážky. Prístup do koncertnej sály, ktorá je situovaná na poschodí Župného domu, je zabezpečený bezbariérovým výťahom. Na prvom poschodí sa nachádza aj bezbariérové sociálne zariadenie. Pred budovou Župného domu sú vyhradené parkovacie miesta pre zdravotne postihnutých. Pri pohybe po interiéri a exteriéri koncertnej sály sú k dispozícii pracovníci Nitrianskej galérie.