28.09.2005

31.10.2005

Salón Nitrianskej galérie, Župné námestie 3, Nitra

Výber z diel medzinárodných umeleckých sympózií

SOU lesnické v Banskej Štiavnici poriada už od roku 1993 sochárske sympózium a od roku 1996 sympózium maliarov a mladých rezbárov. Na týchto medzinárodných umeleckých sympóziách sa zúčastňujú krajiny: Anglicko, Argentína, Česká republika, Francúzsko, India, Írsko, Litva, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Slovensko, Švajčiarsko a Turecko...

sochy / obrazy / reliéfy

Miesto konania výstavy: Salón, Nitrianska galéria, Župné nám. 3, 949 01 Nitra
Otvorenie výstavy:28. 9. 2005 o 15.30 hod.
Trvanie výstavy: 28. 9. – 31. 10. 2005

Kurátor: PhDr. Marta Hučková

Vystavujúci autori: z Českej republiky V. Fiala, P. Mizera, Z. Hošek, B. Jirku, Z. Macku, J. Pospíšil, E. Ferenčíková, A. Ryba, J. Stanek, Indie V. Kumar, Irska S. Kane, C. Murray Maďarska T. L. Kovács, F. Fábian, A. Osvalda, Rakúska K. V. Wolf, Slovenska J. Borovka, J. Cutek, M. Berger, S. Hudzík, A. Ladziansky, M. Lukáč, I. Svitana, R. Trizma, L. Berger, J. Bezúrová, M. Hennel, R. Jankovič, M. Kellenberger, P. Kráľ, V. Kudlík, J. Kuchta, E. B. Linhartová, J. Oravec, M. Prekop, E. Rajčanová, S. Roskoványi, J. Gavenda, J. Gira, M. Halás, J. Konôpka, M. Sabovčík, M. Vaňásková a Švajčiarska R. Hardi.

SOU lesnické v Banskej Štiavnici poriada už od roku 1993 sochárske sympózium a od roku 1996 sympózium maliarov a mladých rezbárov. Na týchto medzinárodných umeleckých sympóziách sa zúčastňujú krajiny: Anglicko, Argentína, Česká republika, Francúzsko, India, Írsko, Litva, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Slovensko, Švajčiarsko a Turecko. Na sympóziách vzniklo viac ako 100 sôch, vyše 150 obrazov a 130 diel mladých rezbárov. Výber diel na tejto výstave spája kúzlo obrazového pohybu i zvuku s pôsobnosťou statických a tichých obrazov a sôch, ale aj ľudskú hodnotu, význam, poznanie a krásu umeleckého diela a tvorivého činu.

Vyber-z-diel-medzinarodnych-umeleckych-sympozii (1)