Vystavujúci autori:
Alžbeta Beňušová, Bianka Karin Cilingová, Zuzana Kičurová, Dominika Kočišová, Betka Pavčová, Sebastián Pavlis, Martin Pisko, Daniela Tomašcová, Miriam Trnková

Kurátor:
Matej Rosmány

Vernisáž:
22. marca 2018 o 18.00 hod.

Trvanie výstavy:
23. 3. – 15. 4. 2018

Miesto konania:
Bunker
Na stiahnutie

Pozvánka
Tlačová správa
Vernisáž výstavy:

              

PANICZI

Výstava ateliéru Intermédií pod vedením doc. Miroslava Nicza a asistenta Petra Janáčika, PhD. reflektuje tvorbu súčasných študentov ateliéru. Zastúpené tu sú všetky ročníky ateliéru IM, ktorý je súčasťou Katedry intermédií a digitálnych médií na Fakulte výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici...

Výstava Paniczi ateliéru Intermédií pod vedením doc. Miroslava Nicza a asistenta Petra Janáčika, PhD. reflektuje tvorbu súčasných študentov ateliéru. Zastúpené tu sú všetky ročníky ateliéru IM, ktorý je súčasťou Katedry intermédií a digitálnych médií na Fakulte výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici.

Výstava prezentuje aktuálne práce z posledných rokov. Ide predovšetkým o osobné a autentické výpovede mladých autorov. Názov výstavy Paniczi, ako spojenie slova panic a mena Nicz, odráža pre viacerých vystavujúcich vstup do galerijného priestoru s prácami, ktoré vznikli pod pedagogickým vedením Miroslava Nicza. Vstup na umeleckú scénu ešte počas štúdia je súčasťou učebného procesu a neodmysliteľnou skúsenosťou mladého autora v jeho prvých krokoch smerom ku komunikácii s verejnosťou. V ateliéri IM pracujú študenti s rôznymi médiami, ale najčastejšie svoje témy spracúvajú pomocou digitálneho obrazu.

Výstava sa skladá z projekcií rôznych formátov, videoinštalácií, objektov, videoperfomancií a ich záznamov. Práce študentov často reflektujú prácu s priestorom a jeho uchopenie pomocou rôznych vyjadrení. Diela majú ambíciu komunikovať jazykom súčasného umenia, čo reflektuje aj výučba, na ktorej sa podieľajú tiež asistenti a priebežne aj doktorandi katedry.


Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.


Pohľady z výstavy:

                   

Foto: Nikoleta Danišová