1. decembra 2018
10:00 – 16:00
v Nitrianskej galérii

Cena workshopu je výnimočne vďaka podpore FPU 10 eur/os.

Na workshop sa, prosím,
prihlasujte mailom na adresu: robi.stepankova@gmail.com.
Na túto adresu môžete zasielať aj všetky vaše otázky o workshope.
Na stiahnutie

Tlačová správa

Pohyb vo fotografii — workshop

Sprievodné podujatie k výstave fotografií Jána Kekeliho

„Práca nasleduje pohyb, ktorý existuje predtým ako sme si ho všimli.“

Tento jednodňový workshop je ponukou priblížiť sa k fotografii inak než zapojením výhradne vizuálneho zmyslu – telom.

Účastník bude mať čas a priestor preskúmať telesné procesy, ktoré sa zapájajú do tvorby a vnímania obrazu fotografie. Zameriame sa na prácu s časom a priestorom, čo nás povedie k telesnej skúsenosti s tým, čo je to kontinuita, detail-celok a priestor ´medzi´. Účastník bude vedený v prenášaní pozornosti medzi vnútorným a vonkajším priestorom, vo vnímaní kompozície tela v priestore a čase. Tento prieskum sa bude diať formou zážitku v prostredí, ktoré dôveruje pohyblivému telu a považuje ho za zdroj konkrétnej informácie i abstraktných presahujúcich významov.

K dielu Jána Kekeliho rovnako ako k tvorbe fotografie sa priblížime inak než len vizuálne a to priamo cez experiment v pohybe. Pohyb bude zdrojom informácie a inšpirácie. Workshop je navrhnutý tak, aby v ňom našli prínos ľudia, ktorí chcú rozvíjať svoje vedenie a prehlbovať predstavivosť na telesnej úrovni. Práca poslúži umelcovi rovnako ako pozorovateľovi umenia. Účastník nemusí mať predchádzajúcu skúsenosť s prácou s telom.

Prineste si so sebou prosím vlastný zápisník.

Workshop povedie tanečnica a na telo orientovaná psychoterapeutka Roberta Štěpánková. Po niekoľkých rokoch života v Španielsku a Holandsku, kde študovala tanec, psychoterapiu a improvizáciu, aktuálne žije v Brne. Učí tanec, improvizáciu a okamžitú kompozíciu tanečníkov a umelcov a ľudí, ktorí cítia, že svoju prácu či životné naplnenie môžu rozvinúť práve cez pohyb. Rozvíja výskum improvizácie v rámci PhD. štúdia na Masarykovej Univerzite. Je spolu-zakladateľkou spolku ORBITA (2017), platformy pre rozvoj, tvorbu a výskum tanca a fyzického umenia v Brne.

robertastepankova.com

– – –

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.