Autor
Palo Čejka

Kurátor
Omar Mirza

Vernisáž
27. 2. 2020 o 18.00 hod.

Trvanie výstavy
28. 2. – 26. 4. 2020

Miesto konania
Salón
Mediálna odozva

Krásne veci v NG [tv central]

Na stiahnutie

Pozvánka
Tlačová správa
Vernisáž výstavy:

           

Palo Čejka — Krásne veci

Príďte sa pozrieť na odvrátenú stranu krásy a zistíte, že je ešte krajšia!

„Zobrazené nie je (pre mňa) dostatočne oddelené od objektu a príbehu.
Jednoducho, nie je to dosť abstraktné…“

Čo je podľa vás krásne? Je krása subjektívna alebo objektívna? Môže byť abstraktná? Alebo sa vzťahuje len na konkrétne veci, ktoré vieme opísať ako krásne? Je vec krásna a dobrá vtedy, keď ju chceme vlastniť? A ak nemôžeme, stráca pre nás svoju príťažlivosť? Prestáva byť dosť dobrá na to, aby sme sa ňou vôbec zaoberali?

Palo Čejka vyrýpal do linolea rôzne veci – jednoducho preto, lebo sú podľa neho krásne. Aj keď nemusí(me) vedieť/vidieť, čo to je. Na svojej prvej samostatnej výstave v Nitrianskej galérii predstaví tri série grafík: farebnú, sivú a čiernobielu. A ešte rôzne ďalšie veci, predmety, objekty. Tiež krásne.

Príďte sa pozrieť na odvrátenú stranu krásy a zistíte, že je ešte krajšia!

Mgr. art. Pavol Čejka (* 1973, Bratislava) je grafik, ilustrátor, grafický dizajnér, pankáč, príležitostný slam-poetrista, spevák a textár kapely Kamoško & Kokosko, DJ Reverend, milovník záhrad, učiteľ, otec. V rokoch 1992 – 1998 študoval na Vysokej škole výtvarných umení, najprv fotografiu v ateliéri Miloty Havránkovej, neskôr grafický dizajn v ateliéri Ľubomíra Longauera. Žije a ryje v Bratislave.


Pohľady z výstavy

                 


Vznik diel podporil z verejných zdrojov formou štipendia Fond na podporu umenia.