Vystavujúci umelci:
Barbora Danišová, Erika Mészárosová, Erik Michalčík, Lucia Milatová a Linda Stopková

Kurátorky:
Kristína Slezáková, Nina Vidovencová

Vernisáž:
štvrtok, 8. septembra 2016 o 18:00

Výstava potrvá do 9. 10. 2016

Miesto konania výstavy:
Bunker-- Nitrianska galéria
Na stiahnutie:

Pozvánka [PDF]
Tlačová správa

Vernisáž výstavy:

              

Medzi slovami

Potrebuje umenie, aby sme ho vysvetľovali?

Potrebuje umenie, aby sme ho vysvetľovali? Hegel kedysi povedal, že nie. Koncept výstavy MEDZI SLOVAMI sa však tento výrok snaží spochybniť. Každý z vystavujúcich umelcov si vybral citát niektorého z „velikánov dejín,“ ktorý svojim dielom buď spochybnil alebo potvrdil. Vystavené objekty a inštalácie sa budú, v niektorých prípadoch, medzi slovami pohybovať doslovne, tak že s citátmi budú nielen komunikovať, ale výroky veľkých mužov sa priamo stanú súčasťou umeleckého diela.

Cieľom výstavy je spochybnenie nemennosti niektorých tvrdení, prostredníctvom fiktívnej diskusie medzi umelcami a autormi citátov. Dokonca aj tých, ktoré sú v spoločnosti dodnes etablované ako nemenné, pravdivé a stále aktuálne.

Spojením citátu a diela sa umelci nielen Hegelovi, ale aj súčasnému divákovi snažia dokázať, že napriek potrebe vysvetľovať pointu, nikdy v histórii nebolo umenie tak blízko ku každodennej realite ako dnes.

Vystavujúci umelci sú študenti a absolventi Katedry pedagogiky výtvarného umenia na Trnavskej univerzite v Trnave. Práve na tejto katedre sa kladie veľký dôraz na približovanie súčasného umenia divákovi. Absolventi katedry, či už ako výtvarníci alebo pedagógovia spochybňujú Hegelov výrok nielen touto výstavou, ale v každodennej praxi.


Pohľady z výstavy:

                   


Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond je hlavným partnerom projektu.