23.09.2005

30.10.2005

Salón Nitrianskej galérie, Župné námestie 3, Nitra

Divadelná fotografia

Výstava zachytáva desaťročnú spoluprácu Juraja Nováka s mímom Milanom Sládkom. Fotografiami približuje prierez divadelnej tvorby tohto svetoznámeho predstaviteľa nemého divadla v rokoch 1995-2005 počas jeho pôsobenia v Divadle Aréna...

Juraj Novák

Miesto konania výstavy: Salón, Nitrianska galéria, Župné nám. 3, 949 01 Nitra
Otvorenie výstavy: 23. 9. 2005
Trvanie výstavy: 23. 9. – 30. 10. 2005

Kurátor: Mgr. Adriana Čeleďová

Výstava zachytáva desaťročnú spoluprácu Juraja Nováka s mímom Milanom Sládkom. Fotografiami približuje prierez divadelnej tvorby tohto svetoznámeho predstaviteľa nemého divadla v rokoch 1995-2005 počas jeho pôsobenia v Divadle Aréna, ale aj po jeho opätovnom odchode do nemeckého Kolína.

Autorovi sa darí zachytávať tie najkrajšie momenty z predstavení – muzikál Grand Pierrot, ktorý je biografickou dramatizáciou skutočného príbehu života francúzskeho míma Jeana Gasparda Deburaua, filozofické predstavenie Apocalyptica o hľadaní zmyslu života, o smrti, o kolobehu života, k Sládkovi neodmysliteľne patriace Sólové pantomímy, spracovanie kontroverzného Kráľa Ubu, klauniáda Carmen na námety rovnomennej opery, ale aj ukážky z pripravovanej pantomímy na hudbu a libreto W. A. Mozarta Pantalone und Kolombine.

Výstavu uzatvára plagátová tvorba k niekoľkým ročníkom festivalu pantomímy Kaukliar a k niektorým prestaveniam.

Juraj Novák od 2004 pôsobí ako pedagóg na Katedre masmediálnej komunikácie a reklamy Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Divadelna-fotografia (1)