20.06.2011

24.06.2011

City Art Fest

City Art Fest v Nitre prepája rozmanité prejavy súčasného vizuálneho umenia s typickými formami pouličného umenia ako street art a graffity, ktoré prináša čo najbližšie k ľuďom...


City art fest (1)

CityArtFestTS

City Art Fest v Nitre prepája rozmanité prejavy súčasného vizuálneho umenia s typickými formami pouličného umenia ako street art a graffity, ktoré prináša čo najbližšie k ľuďom, do ich každodenného prostredia, v ktorom sa pohybujú a žijú.

Jednotlivé akcie a podujatia festivalu prebiehajú paralelne po celom meste; v uliciach, parkoch, na námestiach a sídliskách. Návštevníci festivalu sa môžu pohybovať ako turisti s mapou v ruke (letákmi s programom a informáciami) po rôznych „pamiatkach“ (súčastiach festivalu). Participujúci umelci v tvorbe vychádzajú zo špecifík Nitry a reagujú na rôzne situácie a priestory v meste.

City Art Fest v roku 2009

Termín konania: 02. − 03.10. 2009

Miesto konania: verejné priestranstvá mesta Nitry

Organizátori: Nitrianska galéria, Mesto Nitra – Mestské kultúrne centrum, o.z. Antena

Zúčastnení umelci: Aktivnagruppa, Animo, Arial, Coxie (PL), Eja Devečková, Christian Eisenberger (AT), David Fišer (CZ), Richard Fajnor, Michaela Ivaníková, Mário Kastelovič, Martin Keniž, Mira Keratová, Dušan Krnáč, Magdaléna Kuchtová, Maroš, Masker (CZ), Lukáš Matejka, Monolog, Kristián Németh, ŇeTvor, Nomad, nomadSPACE, Igor Ondruš, Panika 71, Pasta (CZ), Point 3, Quoi, Matej Rosmány, Veronika Šramatyová, Wektor, Zbiok (PL)

Prvého ročníka City Art Fest-u sa zúčastnilo vyše 30 umelcov zo Slovenska a Strednej Európy (Čechy, Poľsko, Rakúsko). Na festivale mohli učastníci vidieť a zažiť graffiti, street art, public art, performancie, happeningy, sochy, inštalácie, ale aj sprievodné podujatia ako workshop pre školákov, prezentáciu, premietanie filmov či koncert.

Viac informácií o 1. ročníku festivalu v roku 2009 nájdete tu: www.cityartfest.sk