https://www.nitrianskagaleria.sk/

Aktuálne

     OZNAMY

Už 21. mája 2020 pre vás spúšťame prvú online expozíciu Nitrianskej galérie. Pilotný projekt online expozície je zameraný na žánrový rozmer maliarstva Františka Studeného a chce reagovať na jednu zo v súčasnosti možných prezentácií umeleckých diel v čase a virtuálnom priestore. Cieľom expozície je priblížiť tvorbu Františka Studeného súčasnou vizualitou v spolupráci s mladým umelcom Andrejom Kolenčíkom a kreatívnym tímom Mladý pes. Kurátorkami expozície sú Renáta Niczová a Ľudmila Kasaj Poláčková. Tlačovú správu k projektu nájdete TU.

– – –

S potešením Vám oznamujeme, že Nitrianska galéria je pre verejnosť od 14. 5. 2020 opäť otvorená! Ponúkame Vám aktuálnu výstavu 4 cesty prírodou, ktorú máte možnosť konečne vidieť v priestoroch Galérie mladých.

V našom online priestore ostávame naďalej aktívni. Omar sa Vám bude pravidelne prihovárať prostredníctvom projektu Bezgaleristi. Taktiež sme pre Vás pripravili online literárne diskusie v rámci cyklu besied so známym moderátorom Dadom Nagyom a súčasnými slovenskými spisovateľmi 4-3-2-1… V rámci formátu GALÉRIA HUDBY ONline Vám prinesieme hudbu priamo domov prostredníctvom videí zo živých vystúpení či nahrávok interpretov, ktorí budú súčasťou tohtoročného cyklu. Pre deti budeme vytvárať nové tvorivo — hravé aktivity, pomocou ktorých si môžu spríjemniť dlhé dni strávené doma.

V čase pandémie sme si dovolili upraviť otváraciu dobu: galéria bude otvorená utorok až piatok od 10:00 do 17:30 hod. Posledných návštevníkov vpúšťame dnu o 17:00. Soboty a nedele je galéria otvorená od 13:00 do 17:30, posledných návštevníkov vpúšťame dnu o 17:00. Aktuálne informácie nájdete na tejto webovej stránke.

– – –

Dobrý deň, vzhľadom na súčasnú situáciu sme predĺžili možnosť podávania nominácií na Bielu kocku. Radi by sme aj touto formou propagovali kvalitnú prácu galérií. Je teda stále možnosť ocenenie propagovať a šíriť aj Vašimi PR kanálmi. Chceme Vás poprosiť zdieľať post RGS na Vašich FB stránkach. Môže byť súčasťou propagácie Vašich podujatí a výstav. Ďakujeme za Vašu súčinnosť a tešíme sa na ďalšie projekty. S pozdravom, tím BK.